Aqua Centrum Chełmiec to nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny, który jest przystosowany do tego, aby spełniać najróżniejsze oczekiwania klientów w każdym wieku. Na terenie pływalni znajdują się zarówno obiekty, które z powodzeniem posłużą dzieciom i dorosłym do nauki pływania, dbania o formę, świetnej zabawy w grupie lub gronie rodzinnym lub też do zadbania o zdrowie. Co warto wiedzieć o tym miejscu i dlaczego warto się tam wybrać?

Baseny i atrakcje dla najmłodszych

Jak większość wodnych centrów, Aqua Centrum Chełmiec dysponuje szeroką gamą atrakcji i sekcji, które można wykorzystywać w dowolny sposób. Na terenie obiektu znajdują się między innymi długi i szeroki basen rekreacyjny o powierzchni przekraczającej 60 metrów kwadratowych, w którym znajduje się kilka wariantów masażu karku, a także gejzer powietrzny i leżanka powietrzna. Dla doświadczonych pływaków przeznaczono basen pływacki o powierzchni 313 metrów kwadratowych, a z kolei dla dzieci brodzik, w którym mogą bezpiecznie oswajać się z wodą, gdzie umieszczono cieszący się sympatią maluchów dzwonek wodny. Starsze dzieci mogą korzystać z tutejszej zjeżdżalni, która ma ponad 50 metrów długości i jest gwarancją świetnej zabawy, a seniorzy z wanien wyposażonych w masaże wodne i powietrzne.

Basen w Chełmcu

Część SPA, czyli zdrowie i relaks

Aqua Centrum Chełmiec to miejsce, w którym można połączyć przyjemne z pożytecznym i zadbać jednocześnie o zdrowie, urodę i chwilę relaksu. Znajduje się tutaj sauna fińska, w której temperatura waha się pomiędzy 90 a 110 stopniami Celsjusza i która usuwa toksyny z organizmu oraz wpływa na obniżenie ciśnienia krwi. W tej samej sekcji klienci mogą korzystać z łaźni parowej cechującej się wysoką wilgotnością, co ma wpływ na krążenie i wzmacnia organizm. Lód do nacierania ciała po sesjach saunowych można czerpać ze specjalnego generatora lodu, a przy saunach znajdują się ławeczki, na których można odpocząć. Dodatkową atrakcją w tej części obiektu niewątpliwie są natryski wrażeń, składające się z kabiny prysznicowej z wylewką deszczowni, która imituje ciepły i zimny deszcz oraz bryzę polarną. Natryski wrażeń wspomagane są koloroterapią oraz aromaterapią.

Grota solna w Chełmcu

Zorganizowane zajęcia nauki pływania

Aqua Centrum Chełmiec to pływalnia czynna codziennie od 6 rano do 22 wieczorem i właśnie w tych godzinach można korzystać z wszelkich udogodnień zapewnionych przez obiekt. Odbywają się tutaj również dodatkowe zajęcia w postaci szkoły pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajęć indywidualnych i grupowych, która prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych od poniedziałku do soboty, oferując profesjonalny sprzęt i korygując błędy z perspektywy profesjonalistów. W przypadku niektórych zajęć zainteresowani mogą telefonicznie zarezerwować indywidualne godziny na terenie centrum, podobnie jak możliwe jest zarezerwowanie torów w godzinach pracy obiektu. Aqua Centrum Chełmiec jest więc miejscem, w którym można kompleksowo zadbać o zdrowie i formę, zapewnić sobie relaks, a także zadbać o postępy w nauce pływania w przypadku siebie lub swoich pociech.

Nauka pływania