Kiedy rozpocząć naukę pływania ?

Naukę  pływania może rozpocząć każdy szczególnie pod okiem instruktora pływania. Najlepiej zacząć ją zgłębiać już od pierwszych dni życia będąc niemowlęciem. Wówczas zachowany jest odruch zatrzymywania oddechu pod wodą a strach przed zanurzeniem się praktycznie nie istnieje. Umiejętność pływania na pewno przyda się w dorosłym życiu gdy będziemy chcieli poznać inne sporty wodne. Takimi mogą być kajakarstwo, żeglarstwo czy windsurfing. Wtedy umiejętność pływania stanowi ogromne dla nas ułatwienie, jak również oswojeni jesteśmy z żywiołem jakim jest woda. Ponadto pływanie jest dedykowane osobom w każdym wieku, nawet z dolegliwościami, przez które trzeba wyeliminować inne sporty.

Kto może pływać?

Absolutnie każdy kto nie ma żadnych ku temu przeciwwskazań od specjalisty. Głównym błędem niejednokrotnie spotykanym wśród ludzi jest to, że zmagając się z pewnymi dolegliwościami zdrowotnymi, rezygnują z uprawiania wszelkich aktywności fizycznych. Faktem jest jednak to, że pływanie to idealny sport dla ludzi po m.in. kontuzjach, a to dlatego, że jako jedyny nie obciąża stawów oraz kręgosłupa. W ten sposób może stanowić formę rehabilitacji. Ponadto pływanie jest także świetne dla osób zmagających się z wadami postawy, ponieważ dzięki niemu można je skorygować.
Częste uczęszczanie na basen spowoduje również zwiększenie pojemności płuc, rozwój mięśni całego ciała, usprawnienie przemiany materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki oporowi jaki stawia naszemu ciału woda, dlatego te aspekty powinny skusić do tego typu aktywności osoby borykające się ze słabą kondycją fizyczną lub zbędnymi kilogramami.
Oprócz tego niejednokrotnie jest dedykowane osobom zmagającym się z chorobami układu sercowo-naczyniowego bądź po zawałach serca, ponieważ korzystnie pobudza krążenie krwi.

Sportowa Szkoła Pływania

Szkoła Pływania działająca na basenie w Chełmcu prowadzi zajęcia dla osób w absolutnie każdym wieku, począwszy od wieku niemowlęcego. Dzieci starsze mogą brać udział w zajęciach zarówno grupowych jak i indywidualnych. Co najciekawsze dla największych młodych pasjonatów pływania ma w swojej ofercie organizację urodzin na basenie. Takie urodziny z pewnością zapewnią moc wrażeń i zabawy w towarzystwie przyjaciół i oczywiście wody.
Profesjonalna kadra Sportowej Szkoły Pływania dba również o dorosłych. Prowadzone są nie tylko standardowe zajęcia, ale także te dla przyszłych mam czy seniorów. Wystarczy jedynie przyjść z pozytywnym nastawieniem a szkoła zapewni komfortową naukę i satysfakcję z wynoszonych umiejętności.