Dorośli a nauka pływania

Uczymy się całe życie i nie chodzi wyłącznie o zdobywanie wiedzy teoretycznej. Równie dobrze, przy odrobinie chęci i czasami nieodzownej pomocy z zewnątrz, możemy nabywać nowe umiejętności sprawnościowe. Nauczyć się jazdy na rowerze (są tacy, którzy nie potrafią) albo nauczyć się pływać. W tym wypadku pozbawionych tej umiejętności jest wśród dorosłych ludzi całkiem spore grono.

Niestety na tego rodzaju propozycję dorośli ludzie najczęściej odpowiadają grymasem powątpiewania. Wychodzą z założenia, że skoro nie nauczyli się pływać w latach młodzieńczych, to już nie mają na to szans. Przyczynia się do tego lansowana w mediach konieczność rozpoczynania nauki pływania w wieku niemalże niemowlęcym i chociaż można się zgodzić z twierdzeniem, że im wcześniej, tym lepiej, to nie jest to warunek absolutny. Pływanie dla dorosłych jest jak najbardziej dostępne, a do nauki pływania wystarczy elementarna sprawność i przede wszystkim chęć. Jeżeli to posiadamy, można pokusić się o poszukanie pomocy.

Jeżeli jesteś dorosłym, nieumiejącym pływać człowiekiem, a mieszkasz w Chełmcu, Nowym Sączu lub okolicy. Sportowa Szkoła Pływania jest miejscem, gdzie znajdziesz pomoc niezależnie od wieku. Pracujący w niej instruktorzy wiedzą jak wprowadzać i zachęcić dorosłych do pływania.

Korzyści z pływania

Pływanie to ruch, tyle że specyficzny, bo nieobciążający stawów:

  • pływając, wzmacniamy układy oddechowy i krwionośny, chronimy się przed zawałem, udarem, a także cukrzycą;
  • poprawiona zostaje elastyczność stawów;
  • przyspieszamy regenerację mięśni i relaksujemy się;
  • wydzielamy endorfiny, czerpiąc przyjemność z życia.

Są to wystarczające powody, aby pływać, a jeżeli nie mamy tej umiejętności, spróbować przynajmniej się tego nauczyć. Już sama nauka i kontakt z wodą mogą przynieść wiele korzyści, a dodatkowo będziemy przebywać wśród innych ludzi, wzbogacając własne życie.

Odpowiedni instruktor, z indywidualnym podejściem do każdego kursanta gwarantuje niemalże stuprocentową skuteczność nauki.